İlkokul

Her anne ve babanın çocuğu için hayali; insan odaklı düşünen, kişisel gelişimini tamamlamış, öz güveni yüksek, kendini iyi ifade edebilen, teknolojiyi iyi kullanabilen, doğaya ve çevreye saygılı ve en az iki yabancı dili konuşabilen bireyler yetiştirmektir. Bizler ebeveynlerin bu hayalini gerçekleştirmek için; müfredata bağlı akademik temel derslerinin yanı sıra branş dersleri, sosyal çalışmalar ve kulüp çalışmaları ile eğitim sistemimize adapte ediyoruz.

Asil Okulları’nın eğitim sisteminde öğrenciler yanlış yaptıkları için ceza almadıkları gibi doğru yaptıklarında da ödüllendirilmezler. Ödül ve ceza sistemi yoktur, öğrencinin yapmak istemediği bir davranışı ödül karşılığında yapmaları beklenmez. Başarı sadece ödüle bağlı kılınmaz. Her öğrencinin öğrenme farklılıkları göz önüne alınır ve ona göre öğrenim sistemine dahil edilir. Aynı zamanda öğrencilerimiz Butik Okul olmanın avantajından yararlanarak öğretmenlerine kolaylıkla ulaşıp dilediği soruyu sorabilir veya anlamadığı bir konuyu tekrar anlatmasını isteyebilir.

Müfredatın dışında öğrencilerimizin düşünme becerilerini geliştirmek adına POGEM (Potansiyel Geliştirme Eğitim Modeli) eğitim modelini uyguluyoruz. Bu sistemde öğrencilerin çoklu düşünme becerilerini geliştirerek karmaşık sorunların kolaylıkla çözen, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştiren, merak duygusunu ortaya çıkaran ve öğrenmekten zevk alarak bu öğrenme isteğini yaşamlarına dahil eden topluma faydalı bireyler yetiştirmektir.