Kulüp Faaliyetleri

NEDEN KULÜP FAALİYETLERİ?

Asil Okulları’nda; eğitim ve öğretim programlarına ek olarak uygulanan kulüp çalışmalarımız en az ana dersler kadar önemsenmektedir. Kulüp faaliyetlerimizin amacı; öğrencinin kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, onları sosyal alanda desteklemek, yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirmek, sorgulayan ve düşünen, özgüvenli bireyler olmalarını sağlamaktır.

Özellikle topluma ve kişilere karşı sorumluluk, duyarlılık bilincini oluşturmada ve geliştirme kulüp faaliyetlerimiz önemli rol oynamaktadır.

Görev alabilmek ve aldığı görevi yerine getirebilmek kulüp faaliyetlerinde önemlidir. Grup çalışmalarına katılmak ve iletişim kurabilme yeteneğini getirebilme aşamasında önemli rol oynamaktadır.

Müzik Kulüpleri

Müzik hem dinlenebilir, hem üretilebilir niteliği ile sevilen bir etkinliktir. Asil Okullarında her ikiside uygulanmaktadır. gitar, keman ve piyano gibi seçeneklerimizle bu hizmeti sizlere en iyi şekilde sunmaktayız. Müzik en iyi arkadaşımızdır dersek sözümüz yersiz olmaz, Asil Okulları’nın bu arkadaşlıktaki amaçlarını şöyle sıralayalım;

Müziğin yaşamımızın her anında olduğunu ve bu varlığın önemini hissettirmek,
Enstrüman çalmanın kurallarını, hangi alanlarda kullanabilceğimiz ve keyfini tattırmak,
Asil Okulları’ndan mezun olan değerli öğrencilerimizin müzik, enstürümanları tanıması ve müzik hakkında belli bir kültür düzeyi oluşturmayı amaçlamaktayız.

Gitar Kulübü

Asil Okulları'nda bu kulübe katılacak olan öğrencilerimizle 1 sene sürecek olan etkinliklerimizde; müziğin parıldayan ışıkları altında, ritm, rota ve akor terimlerini öğrenip, uygulayacağız. Repertuarlar oluşturup özgün çalışmalarda bulunacağız. Oluşturmuş olduğumuz repertuarları sene sonunda Asil Okulları korosu olarak konserlerle sergilemeyi amaçlamaktayız. Bütün bunlar olurken asil müziğin; bireye katmış olduğu özgüven, sosyal destek ve bireysel gelişmelerindeki etkilere siz de şahit olacaksınız.

Keman Kulubü

Müzik diğer derslere göre daha evrensel olması sebebiyle bütün bilgi kapılarının anahtarıdır. Asil Okulları'nda keman dersinin temelinde çocuklarımıza temel keman çalma tekniklerini öğretmek ve bu tekniklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Yetenek ve tekniklerin geliştirilmesi için tekrar ve düzenli çalışmanın önemini bu noktada vurgulayalım. Asil Okulları size bu alanda destek vermekte ve gelişiminize tanıklık etmektedir.

Piyano Kulübü

Asil Okulları'nda katılacağınız bu kulüp; piyano çalarken el ve göz koordinasyon geliştirme, dikkat süresi arttırma, güzel yazı yazma, okuma becerisinin gelişmesi gibi extra kazanımlar sağlamaktadır. Çalınan parçanın takip edilmesi odaklanma ve konsantrasyon düzeyinin gelişmesine olanak sağlar. Nota okuma ve okuduğu notayı çalma gibi becerileri dikkat süresini olumlu yönde etkileyeceğinden Asil Okulları'nda işlenen fen, matematik,mühendislik gibi ilgili konularda başarısını etkilemektedir. Son olarak Asik Okulları'nda katılacağınız bu kulüp diğer bütün müzik kulüpleri gibi özgüven, bireysel başarı ve sosyal alan desteklemesi sağlanamaktadır.

Spor Kulüpleri

Asil Okulları, öğrencilerin sporu yaşam felsefesi olarak düşünmelerini ve sporu alışkanlık edinmelerini hedeflemekteyiz.

Beden Eğitimi derslerinin yanı sıra spor kulübü faaliyetlerimizle, öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerini destekliyor ve öğrencilerimizin azimli, disiplini, istikrarlı çalışmayı benimseyip takım çalışmalarına yatkın, hoşgörülü bireyler olmalarını hedefliyoruz.

Jimnastik

Asil Okulları'nda hizmeti verilen bu kulup hem erkek hem kız öğrencilere hitap etmektedir. Jimnastik kulübünde çocuklar hem fiziksel hem ruhsal gelişim kazanmakta bunun yanı sıra yaş sınırlaması olmaması nedeniyle gelişimin her döneminde aktif kullanılabilirliği ile keyfili bir etkinlik olarak karşımıza çıkmaktadır. Asil Okulları bünyesinde uygulanan bu kulüpte çocuklarımızın fiziksel gelişimlerini sağlarken aynı zamanda estetik bir görünüm, vücut kas kitleleri ve boy kilo dengesini sağlamaktadır.

Satranç

Asil Okulları'nda satranç kulübüne katılan öğrencilerimizde matematik ve muhakeme yeteneklerinde gelişim gözlemlenmektedir. Asil Okulları bünyesinde satranç turnuvaları düzenlenmekte, çocuklarımızın satrancı aktif oynamaları için gereken ortam sağlanmaktadır.

Masa Tenisi

Masa tenisi diğer spor gruplarından farklı olarak daha keyifli ve teorik yönü kuvvetli yapıda bir spor dalıdır. Asil Okulları çocukların hem eğlenip hem spor yapabilecekleri alanlar titizlikle hazırlanmıştır. Mücadele ve dikkat gerektiren masa tenisi; çocukların sporla ilgili becerileri arttırırken keyif alabilecekleri bir spor dalıdır.

Basketbol

Asil Kolejinde Basketbol kulubüne katılan öğrencilerimizin kendi yeteneklerinden haberdar olması ve onları başkalarının yetenekleriyle karşılaştırabilmesine fırsat verilmesi amaçlanmıştır. Grup sporu olan basketbol çocuklarda öz güven, öz denetim, sosyal düşünme becerileri gibi alanları desteklemektedir.

Voleybol

Hem oynayana hem izleyene verdiği keyifle bilinen, kendine özgü kaliteli
tarzıyla dikkat çeken voleybol grup oyunu Asil Okulları'nda sizler için voleybol kulubü adı altına hizmet vermektedir. Çocuklarda; grup oyunu olması nedeniyle cesaret, yardımlaşma, işbirliği, takım ruhu ve liderlik gibi alanların desteklendiği keyifli bir spor dalıdır.

Futbol

Asil Okulları'nda kulüp çatısı altında size verdiğimiz bu hizmette çocuklarımız spor yapmakta, yeteneklerini keşfetme ve yeteneklerini geliştirmede fırsat bulacaklardır. Çok eğlenceli ve heyecanlı bir spor olmasının yanı sıra, futbol ayrıca fiziki gelişim göstermekte olan çocuklarımızın gelişimlerine yardımcı olacaktır.


Sanat Kulüpleri

Drama ve Tiyatro

Asil Okulları'nda drama ve tiyatro kulübü çocuklarımızın kendilerini ifade etme becerilerini, yeteneklerini geliştirme ve yeterli oldukları alanları sergilemelerini desteklemekteyiz. Asil koleji bünyesinde uygulanan bu kulüpte sanat ve kültür terimlerini anlayarak, kültürel farklılıkları keşfetmelerini amaçlamaktayız. Drama faaliyetlerimiz ile kendilerini ifade etme becerilerini, kültür ve sanata ilgi duymalarını ve sanatsal aktiviteleri alışkanlık haline getirmelerini hedefliyoruz.

Resim ve El Sanatları

Asil Kolejinde bu kulüp; öğrencilerimizin bir birey olarak kendilerini tanıyabilmesine, hedeflerini belirleyebilmesine, yeteneklerini keşfedip geliştirebilmesine yardımcı olmaktadır. Duygu, düşünce ve taleplerini daha estetik sunabilmeyi amaçlamaktadır.

Halk Oyunları

Asil Kolejinde Halk Oyunları Kulübünün amacı öğrencilerimize geleneksel halk danslarımızla ilgili bilgiler vermek, oyunlarımızı öğretmek ve sahne üzerinde sergilemek için çalışmalar yapılmaktadır. Ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak, çocuklarımıza ülkesini ve geleneksel kültürünü yaşatmak amaçları taşıyan bu kulüpte çocuklarımızın hareket çalışmaları ile kol, bacak koordinasyonlarını güçlenmektedir.

Kaligrafi

Asil Koleji bünyesinde uygulanan bu kulüp; kelime anlamı olarak süsleyerek yazı yazma sanatıdır.
Kulübün amaçları arasında farkındalık oluşturmak, toplumda hitabet sanatı yüksek bireyler yetiştirmek, bireylerin erken yaşta yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmesini sağlamak gibi önemli maddeleri sıralamak mümkün.


Merter Asil