İstanbul Kolej

Başarılı Özel Okul

Büyüyen ve iyice kalabalık hale gelen İstanbul’da iyi bir eğitim için artık samanlıkta iğne arar gibi okul aramak gerekiyor. İstanbul’da kolejler de şehrin içinden artık şehrin dışına kaçmaya başladılar. Ama yine de birçok aile şehrin içinde, kendilerine yakın ve ulaşımın zor olmadığı kolejleri tercih etmek istiyorlar. Tabii bu da birçok şeyden vazgeçmeyi gerektirebiliyor. Ama buna dur diyen ve şehrin merkezinde olduğu halde birçok kolejden daha çok tabiatla iç içe olan bir kolej var: Asil Okulları.

İstanbul'da Özel Okul Seçimi

İstanbul’da kolej seçmek kolaydır ama iyi bir kolej seçmek için dikkat gerekmektedir. Hem ulaşımı kolay olsun hem de eğitimden taviz vermesin diyorsanız, Asil Okulları sizin için en uygun okul olacaktır. İstanbul’daki birçok kolejden farklı bir sistem ile çalışan bu okul, öğrencilerini, bahçesinde oluşturduğu fauna ve florası ile eğitmektedir. Ekim zamanlarında bahçeye kendi bitkilerini diken öğrenciler, aldıkları eğitimle hem kendileri büyümektedir hem de bitkileriyle beraber büyümektedirler. İstanbul’da bir kolejin bu imkanları tanıması kolay bir iş olmamaktadır. Aynı zamanda, öğrencileri ile birebir ilgilenen öğretmenler de bir koleji seçerken kriterlerimiz arasında olmalıdır. Rehberlik hizmetleri de artık öğrenci gelişimi için yeterli olmuyor. Eğitim sisteminin birebir ilgi üzerine kurulu olması gerekiyor artık. Bu minvalde, İstanbul’da bir kolejin butik okul sloganı ile yola çıkması ve öğrenciyle birebir iletişim ve ilgi vaadinde bulunup bunu da en iyi şekilde yerine getirmesi takdir edilmesi gereken bir özelliktir. Özel okulları bir adım öne çıkaran konular her zaman birebir iletişim ve ilgi, dolayısıyla rehberlik olmuştur. Az kişilik sınıflarda, bilgi, tutum ve beceri düzeylerini öğretmenleri ile geliştiren öğrenciler, hayata akranlarından bir adım önde başlayıp birkaç adım daha onlardan ileri gitmektedirler.

Butik Okul

Asil Okulları, Merter ve Bahçelievler'de bulunması, ulaşım imkanlarının çokluğu ve en önemlisi, şehrin merkezinde bulunmasına rağmen tabiatla baş başa olabilmesi açısından önemli bir okuldur. İstanbul’un kolejlere sunduğu avantajlar ve bazı dezavantajları çok iyi kullanmasını bilen Asil Okulları, eğitim modelinin farklılığı, çoklu zekaya dayanan eğitim modeli olan POGEM ve Butik Okul mantığı ile ilerlemesi, çift dilde eğitim vermesi ile İstanbul’daki kolejler arasından sıyrılıp kendisini ön plana çıkarmaktadır.

Seçmek kolaydır ama doğrusunu seçmek o kadar kolay değildir. İstanbul’da bir kolej seçmek ve geleceğimizi oraya emanet etmek büyük sorumluluk gerektirir. Sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirecek bir kolej de İstanbul’da yaşayan bir aile için en ideal kolej olacaktır. Asil Okulları’nın sorumluluğunu bilmesiyle sunduğu imkanları İstanbul’daki birçok kolej sunamamaktadır. İki yabancı dil eğitimi, butik okul sistemi, çoklu zekaya dayanan ve bireye göre şekillenen eğitim modeli ile Asil Okulları, İstanbul’daki kolejler arasında seçilecek en iyi kolejlerden biridir.