Özel Okul

Özel Okul Avantajları

Özel okul faydaları her geçen gün daha fazla fark edilen, eğitim sistemi açısından sağlam köşe taşları bulunan bir eğitim kurumu anlayışıdır. Son yıllarda toplumun neredeyse her kesiminde değişik platformlarda tartışılmaya başlayan “özel okul mu tercih etmeliyim, devlet okulu mu?” sorusu artık yerini “hangi özel okul daha iyi?” sorusuna bırakmış durumda.

Özel okulların veliler tarafından ilgi görmesi ve daha fazla tercih edilmesinin altında yatan belli başlı sebepler bulunuyor. Bunlar arasında sayabileceklerimiz;

  • Devlet okullarında bulunamayan çok çeşitli olanakların özel okullarda bulunması sebebiyle öğrencilerin kendilerini daha fazla geliştirebilme şansı bulmaları,
  • Daha çok, daha yoğun ve etkin İngilizce / yabancı dil eğitimi,
  • Özel okullarda anlatımı ve iletişimi güçlü, tecrübeli öğretmenlerin seçilerek görevlendirilmesi,
  • Öğretmenlerin atama usulüyle değil, seçilerek ve denenerek iş başına getirilmeleri,
  • Daha sağlam bir eğitim ve etkin bir öğrenme süreci için öğrencilerin çok çeşitli aktiviteler ile ek etütlerle desteklenmesi olabilir.

Hızla sayıları artmakta olan özel okullar bir yandan da popülerleştiği için, işin bir ticari boyutu olduğu da yadsınamaz bir gerçek. İşte burada devreye özel okulların sağladıkları eğitim ortamı ile sundukları öğretim olanakları giriyor.

Kolejlerde Velilerin Kaygılarına Kulak Vermek Çok Önemli

Ebeveynlerin ne istediğini, nelerden çekindiklerini bilmek ve bu kaygılara cevap verebilecek bir ortamı ve koşulları sağlayabilmek özel okullar için hayati bir önem taşıyor.

Asil Okulları olarak henüz yola çıkarken ilk olarak bunu ele aldık. Çocuklarını en iyi özel okullara göndermek isteyen velileri çok iyi dinledik, gözlemledik. Sadece duvarlarımız, binamız, bahçemiz ve sıralarımızla övünmenin yeterli olmayacağını anlayarak ve bunu bilerek hareket ettik.

O yüzden de yüksek standartlar ve bir anne – babanın yavrusu için beslediği hisleri en iyi şekilde karşılayacak donanımla eğitim yuvamızı oluşturduk.

Nedir velilerin kaygıları? Bir özel okul tercihinde ‘tuğlanın ötesinde’ hangi yapısal özellikleri arıyorlar? Gelin birlikte bakalım:

Güvenlik: Güvenlik önlemlerinin ciddiye alınmadığı ortamlarda, özel okullarda dahi saçma kazalar ve tatsızlıklar yaşanabiliyor. Asil Koleji olarak güvenliğe yüksek önem veriyoruz.

Temizlik ve Hijyen: Okulumuzdaki tuvaletler en küçük öğrencilerin dahi kolay kullanabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Hijyen ise en önem verdiğimiz hassasiyetlerimizin başında gelmektedir.

Ders Dışı Eğitimler: Öğrencilerimizin sanatsal gelişimi ve duygusal zekâsına hitap eden etkinlikler okulumuzda özenle sürdürülmektedir.

Eğitimci Eğitimi: Okulumuzda öğretme yaklaşım ve yöntemleri sadece öğretmenlere indirgenmiş bir konu değildir. Okulumuz öğrenme ve öğretme biçimleri üzerine sürekli araştırmalar, gözlemler ve zihin egzersizler yaparak, her zaman öğrenme sürecinde kendi standartlarını aşmaya çalışır.

Netice olarak “Devlet okulu da olsa özel okul da olsa çocuğumuzun iyi bir öğretmeni olması şans işi” diye düşünen velilerin gönlü daima huzurlu olur. Asil Okulları’nda eğitim kalitesi şansa bırakılmaz.

Okulumuzun kurmay ekiplerinin sürekli planlamaları ve güncelleştirmeleriyle kaliteli eğitim sürecinde öğretmenlerimizin de velilerimizin de işini kolaylaştırırız.